ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12555633
*
nr 1255 5633
Spegel
Oval, 67x48
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 20:51:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 15:40:32
1
200 kr
20/5 19:43:26
2
150 kr
20/5 19:43:26
1
200 kr (Budbetjänt)
20/5 19:44:34
2
250 kr
20/5 19:48:08
1
Vinnande bud
20/5 20:00:13
2
350 kr
20/5 20:00:13
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1255 5633
Spegel
Oval, 67x48
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 15:40:32 | 1 | 200 kr |
20/5 19:43:26 | 2 | 150 kr |
20/5 19:43:26 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:44:34 | 2 | 250 kr |
20/5 19:48:08 | 1 | Vinnande bud |
20/5 20:00:13 | 2 | 350 kr |
20/5 20:00:13 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:23